I tak jsme dokázali bezzubou Boleslav porazit bez větších problémů, holky dodržovaly nastavenou taktiku a náš gameplan fungoval od začátku do konce a bylo z toho vítězství 51:74.

Mladá Boleslav – SLUNETA Ústí nad Labem 51:74 (14:18, 28:37, 38:56)
Střelci: Zajícová 16, Riegertová 12, Maruštíková 10, Lebedová a Davidová po 8, Seidelová 7, Chalupecká 6, Krejčová 4, Tintěrová 2

Po zápase jsme se pěkně naobědvali v místní restauraci a přesunuli se o pár kilometrů dál – to Trutnova, vzhledem k tomu, že jsme tam byly kolem 16. hodiny, bylo potřeba pro holky vymyslet nějaký program. Tak jsme jim připravili překvapení v podobě únikové hry. Děvčata byla rozdělena do 3 skupin a postupně soutěžila o nejlepší čas úniku z místnosti v jediné únikové hře v Trutnově. Nutno podotknout, že se podařilo holky tak nabudit do hry, že u večeře vedly vášnivou debatu a jejich telefony ležely bez povšimnutí na stole, což je v dnešní době skoro zázrak.

Tak jak se nám vyvedla sobotu, tak neděle byla opakem, probudili jsme se do deštivého dne, takže z ranní procházky nebylo nic, a tak jsme se přesunuli do haly, kde se hrála extraliga dívek U19. Pak jsme přišli na řadu my. První čtvrtina proti Trutnovu byla ještě z naší strany povedená a vyhráli jsme ji. Ale soupeř už vystrčil růžky v podobě zónové obrany, a zatímco v první desetiminutovce „padlo“, tak v druhé soupeř přitlačil v obraně, nám přestalo padat a dostali jsme se do útlumu, o osudu utkání rozhodly nakonec prostřední dvě čtvrtiny, ve kterých jsme nenašli recept na agresivní zónu. Z dálky jsme se nemohli trefit a při nájezdech jsme byli moc zbrklí, takže nájezdy končily většinou zběsilou střelou nebo vyhozením ven na střelce, ale jak se nám vedlo při střelbě, jsme již zmínili.

V poslední čtvrtině jsme se ještě vyburcovali a dokázali poslední 3 minuty zápasu vyhrát 11:3 a to jsme tu trojku dostali až s klaksonem. Holky si opět dokázaly, že umí hrát na jakoukoli obranu, škoda pouze výpadku v prostřední části hry, kdy jsme zbytečně zmatkovali. Ale ať končíme pozitivně, závěr utkání byl přesně dle našich představ, agresivní obrana, rychlý přechod do útoku a nekompromisní zakončení, což po takto náročném víkendu v 9 hráčkách nebylo určitě lehké, takže pochvala za poslední 3 minuty zápasu.

Trutnov – SLUNETA Ústí nad Labem 65:55 (17:21, 37:29, 54:37)
Střelci: Davidová 14, Riegertová 11, Krejčová 7, Seidelová a Maruštíková po 6, Zajícová a Chalupecká po 4, Lebedová 3